Будівництво каркасного будинку

Каркасний будинок є різновидом житла, яке стало особливо популярним на території Північної Європи та Північної Америки. У подібній місцевості найдоступнішим матеріалом є дерево, тому не дивно, що каркасні будинки стали настільки поширеними.

Донедавна будівництво каркасних будинків у наших широтах зустрічалося рідко. Адже найчастіше співвітчизники вирішували споруджувати будівлі з важчих матеріалів. Однак зараз каркасні будинки, ціни на які відрізняються особливою вигодою, стають все більш популярними через фінансову економію та екологічність матеріалів.

Основною особливістю каркасних будинків є те, що спочатку зводитися так званий каркас будинку, калібровані висушені дерев’яні бруси, а вже потім він обшивається спеціальними дерев’яними плитами та щитами.

Також до каркасних будинків відносяться будівлі, що обшиваються за допомогою технології СіП-панелей. У такому разі каркас формується одночасно із стінами.

Процес будівництва каркасного будинку

Оскільки каркасний будинок не відрізняється високою масою, ви можете підібрати фундамент, який найкраще підходить під геологічні параметри ділянки. Найчастіше використовуються гвинтові палі, що вкручуються в землю, стрічковий фундамент, що повторює контури стін або монолітну бетонну плиту, яка заливається в нішу замість верхнього шару землі.

У тому просторі, де будуть стіни будинку, встановлюється обв’язувальний пояс із дерев’яного бруса. Оскільки саме на цей елемент спиратиметься будинок, якість матеріалу має бути максимально високою. Якщо використовувався фундамент з бетону, то брус фіксується за допомогою анкерів, а якщо гвинтові палі – надійними болтами.

Далі здійснюється встановлення вертикальних стійок з дерев’яного бруса. В основному товщина даних елементів конструкції становить близько 50 мм, а ширина – 120-150 мм. Однак ці параметри можуть змінюватися залежно від розмірів конструкції.

Вертикальні бруси з’єднуються між собою горизонтальними, ширина яких вдвічі менша. Після цього зводяться перекриття із дерева.

Після того як каркас будинку повністю зроблений, відбувається обшивка стін першого поверху. При цьому простір між горизонтальними та вертикальними брусами наповнюється матеріалом із відмінними теплоізоляційними якостями – утеплювачем. Найчастіше для цього використовується базальтова вата, скловата, пінополіуретан або пінополістирол. Краще використовувати вату (мінеральну або скловату), оскільки такий матеріал не горить навіть при сильній пожежі.

Каркас обшивається пароізоляційною мембраною, на яку потім встановлюються спеціальні ОСП-плити. Мембранна не дозволяє волозі потрапити до утеплювача. На зовнішню частину плити також встановлюється спеціальна плівка, що захищає від вітру та води.

Встановлюються внутрішні комунікації ‒ електричні кабелі та трубопроводи для води та каналізації. На крокви даху також встановлюється ОСП 3 плита, яку потім укладається покрівельний матеріал. Найчастіше для цього використовується металева або композитна черепиця та шифер.

Основні особливості каркасного будинку

Основною особливістю, якою відрізняється каркасний будинок – ціни на будівництво. Технологія зведення подібної будови значно відрізняється від того, що ми звикли бачити при будівництві будинків із цегли, бетону, колод або блоків.

До основних переваг каркасного будинку слід віднести:

  • швидкість будівництва;
  • максимальне утеплення сприяє економії на енергоносіях;
  • високі звукоізоляційні якості будинку;
  • конструкція практично не просідає в ґрунт, а також відрізняється високою стійкістю проти атмосферних явищ.

Каркасні будиночки, ціна яких відрізняється максимальною вигодою, є ідеальним варіантом для швидкого та економного будівництва житла, яке стане для вас будинком на багато років.